Нека да не забравяме, че всеки от нас има мечта да е финансово стабилен. Ако не ние самите, то поне познаваме хора, които са се опитали да го постигнат чрез изграждане на бизнес, но не винаги успяват да се задържат и да задоволят мечтите си. Това е така, защото се създава бизнес с мисия той да бъде голям, а как да се управлява и да се постига всичко по стъпка се претупва. Помислете, че ако не отделяте повечето си време само в един малък бизнес , който трябва да се разрастне в бъдеще, а да изградите няколко такива... то печалбата Ви неизменно би била по-голяма. Така имате и друго голямо преимущество – ако единия бизнес е в застой, то другите могат да компесират неговите загуби за определен период от време. Не забравяйте обаче, че в бизнеса не трябва да има сантименталност, а решителност. Ако един от бизнесите Ви не върви дълго време и го държите само, защото от него сте започнали, трябва незабавно да го премахнете.
В блога ще прочетете за това как да инвестирате в онлайн или оффлайн бизнес!
Разликите между трите слоя – богати, средна класа и бедни
Разлика при тях освен в материален план се изразява и в това какво закупуват и как организират и разпределят парите си.
Бедните – какво се заработят го харчат. Купуват си стоки от жизнена необходимост, както и правят някои необмислени покупки с надеждата това да е сделката на живота им. От приходите си те правят само разходи.
Средна класа – с увеличаване на приходите при тях, те затъват в още повече дългове. Това е така, защото живеят житов на заем. С по-висока заплата те взимат по-големи заеми от банките, а стоката, която закупуват с тях се изразява, като пасивен разход. Те нямат приход от нея.
Богатите – всеки от тях закупува дадено нещо с цел бъдеща печалба. Макар и те да имат заеми съумяват да ги превърнат в дългосрочна инвестиция и да излезнат на плюс. Това е така, защото с изградените от тях фирми се закупуват на тяхно име вещите, докато по-горните групи закупуват на тяхно име. Те плащат данък върху приходите и върху материалните неща. Богатите са наясно, че парите струват по-малко от това, което могат да си купят с тяхна помощ.
Вие от кой тип искате да бъдете?
Всеобщата тайна за богатство
Хората, които искат да забогатеят чрез работа едва ли някога ще успеят. Това е така, защото законите във всяка една държава работят против тях. Още преди да получат заплатата си, държавата я е облажила с днъци. Докато инвеститорите с фирми облагаемият доход е след приспадането на всички разходи и те могат да решат кога и как да внесат парите в хазната. Актива за едни е пасив за други. Пример: имате къща, за Вас това е актив, но един инвеститор ще Ви каже, че това е пасив, защото за неговото използване Вие само плащате – данъци, ремонти, такси и т.н. без да получавате приходи или компенсации. Докато средностатистическият човек всичко предписва не негово име, то бизнесмените/бизнесдамите предписват повечето неща на фирмата.
Ключът към богатството
Виждате хора, които не работят много, а имат купища пари? Вие работите, а едвам свързвате двата края? Чудите се как да постигнете синегрията между работа и отдих, между купища пари и почивка?!
Добрият бизнесмен или бизнесдама е наясно, че с работа голямо количество пари не могат да се напраят. С работа се прави само гърбица, както има една хубава българска поговорка. Ключът към парите е мързелът. Да, точно мързелът е начинът, по който може да натрупате личното си богатство. Колкото и странно да Ви звучи това си е точно така. А защо е така, ще разберете в следващите редове...
Колкото повече отделяте време да проучвате грешките си, а не за работа, толкова по-добре ще започнете следващият си проект и начинание. Ще го изпълните по-лесно и по-бързо. Така може да откриете слабите си страни преди и в това да предотвратите тяхното повтаряне. Умният човек анализира и чете, а средностатическият действа без проучване. Добрият и преуспелият инвеститор работи за без пари, защото парите работят за него, а другите работят за заплата и нищо повече. Ако Вие успеете да направите синегрия между времето Ви за работа и личното Ви време непременно ще сте преуспяващ човек.
Защо да изградим свой собствен бизнес
Човек иска да има пари, придобивки и други облаги. Но малко от нас решават да се захванат с нещо друго освен работа. За да натрупаме богатство ние трябва да преосмислим живота си, да накараме парите да работят за нас, а не ние за тях, да започнем да отделяме време и за самите себе си. Ще видите, че колкото повече власт и състояние натрупвате по-малко време ще отделяте. А това се постига чрез изграждане на собствен бизнес. Можем да го разграничим в две основни направления:
1. Да го развиваме и да ни носи доходи каквито желаем. Тук опасността идва от застояването на едно място и нежеланието за по нататъшно развитие.
2. Създаваме бизнес и го продаваме на по-голяма цена от това, което сме вложили – пари, труд, време и т.н.
Създаването на бизнес с цел препродажба много малко хора го умеят и ако Вие сте един от тях, то тогава какво чакате?! Единствено е необходимо да отделите време и средства, за да забогатеете.
3. Пускане на акции на борсите – малцина успяват да стигнат до такава степен на развитие на бизнеса си, а тези, които са го направили са много богати хора
Абонамент за:
Публикации (Atom)